بهترین اساتید کنکور ایران لیست

آدرس کوتاه این صفحه : https://filmojozveh.ir/?p=76

بهترین اساتید کنکور ایران معرفی شدند

 

با تغییرات جدید در برگزاری کنکور های سراسری، و سخت و مفهومی شدن سوالات در سنوات اخیر، و با توجه به دسترسی تمام دانش آموزان به اساتید برند از طریق کلاس های برگزار شده در استدیوهای مجهز آنلاین، هم اکنون اکثر دانش آموزان ترجیح میدهند تا به جای برگزاری کلاس با اساتید درجه معمولی در شهر خود، کلاس با اساتید برتر و شهیر را تجربه کنند.در این گزارش به نقل از سایت تحلیل اساتید ایران برترین های تدریس و مشاوره در حوزه آموزش ایران را  حضورتان معرفی خواهیم نمود. شما نیز با سرچ و مشاهده نمونه تدریس اساتید برتر کنکور، سعی نمایید بهترین افراد را برای آموزشتان انتخاب نمایید.

برای مشاهده آخرین ورژن این رنکینگ و رتبه بندی میتوانید روی لینک زیر کلیک نمایید

مشاهده سایت تحلیل اساتید ایران (کلیک نمایید)

این لیست که منتخب اساتید و مشاوران برجسته کنکور ایران در وبسایت تحلیل اساتید است در بازه های زمانی شش ماهه به روزرسانی میگردد

رنکینگ و رتبه بندی برترین اساتید کنکور ایران در دروس مختلف به شرح ذیل است:

بهترین اساتید فیزیک کنکور ایران:

  1. مهدی باباخانی  2- رضا خالو 3- احمد مصلایی 4-علیرضا عربشاهی 5- فرید شهریاری

بهترین اساتید ریاضی کنکور ایران:

  1. سامان سلامیان 2-کاظم اجلالی 3-سروش مویینی 4-بابک سادات 5-محمد ارباب بهرامی

بهترین اساتید شیمی کنکور ایران:

  1. پیمان خواجوی  2-بهمن بازرگانی 3- حسن پلویی 4- رضا بابایی  5-حسن انوشه

بهترین اساتید زیست کنکور ایران:

1-دکتر زهرا همایونی  2- دکتر آرامفر    3- علی کرامت 4- دکتر رضا اربابیان 5- ماجد موید

بهترین اساتید کنکور باید چه کاری انجام دهند و چه کاری نباید انجام دهند؟

بهترین اساتید کنکور باید به کار خود متعهد باشد، شهرت بالایی به عنوان یک مربی حفظ کند و مسئولیت بزرگی برای انجام مسئولیت های حرفه ای خود بپذیرد.

او باید از شخص خود مطالبه گر باشد، صادق و وظیفه شناس باشد، دائماً برای خودسازی تلاش کند، با فعالیت های خود الگوی مثبتی برای دانش آموزان باشد.

او باید به طور مداوم درگیر خودآموزی باشد، برای بهبود مهارت های خود تلاش کند و به دنبال روش های کار موثرتر باشد.

بهترین اساتید کنکور باید شهروند صادق و قانونمند باشد. فساد باید برای او ناروا باشد و از گرفتن رشوه و همچنین رشوه دادن به کسی خودداری کند.

بهترین اساتید کنکور باید فرهنگ زبانی بالایی داشته باشد، استفاده از الفاظ و عبارات یا حرکاتی که به عشق به خود و کرامت انسانی دیگران توهین می کند را کنار بگذارد و از ابتذال و اصطلاحات خاص خودداری کند.

بهترین اساتید کنکور باید ظاهر و لباس خود را رعایت کند و سبک و فرم مناسبی را ترجیح دهد که در روند یادگیری اختلال ایجاد نکند.

در بخش رابطه بهترین اساتید کنکور و دانش آموز پروژه آمده است که:

بهترین اساتید کنکور باید رابطه خود را با دانش آموزان بر اساس احترام متقابل بنا کند. او باید بدون توجه به سن و ویژگی های فردی، مذهب، منشاء ملی یا اجتماعی، دارایی والدین، موقعیت اجتماعی یا هر موقعیت دیگری به شخصیت دانش آموزان احترام بگذارد.

بهترین اساتید کنکور باید به رشد ویژگی های شخصیتی مثبت و ویژگی های بین فردی در فراگیران کمک کند، از جمله استقلال، خویشتن داری، خودآموزی، تمایل به همکاری و کمک به دیگران و غیره.

بهترین اساتید کنکور باید آزادی فکر، وجدان و دین دانش آموزان خود را رعایت کند، به نظرات و دیدگاه های آنان توجه لازم را داشته باشد و نظرات خود را به آنها تحمیل نکند، در حضور همکلاسی ها توهین شخصی نکند و ضعف های شخصی خود را گوشزد نکند.

بهترین اساتید کنکور موظف است اطلاعات مربوط به حریم خصوصی دانش آموز و همچنین رازهایی را که به او سپرده شده است را محرمانه نگاه دارد، مگر در مواردی که در قانون جمهوری اسلامی ایران پیش بینی شده است. بهترین اساتید کنکور می تواند از اطلاعات شخصی دانش آموز صرفاً به نفع زبان آموز استفاده کند.

بهترین اساتید کنکور باید در مورد نمرات خود نظر دهد و در صورت مشاهده نمره اشتباه بلافاصله نمره را اصلاح کند.

پیش نویس آیین نامه رفتار بهترین اساتید کنکور همچنین تصریح می کند:

ارائه خدمات آموزشی پولی توسط بهترین اساتید کنکور به دانش آموز خود ممنوع است.

شاید هدف باید مبارزه با افزایش مصنوعی نقش بهترین اساتید کنکور باشد. به عبارت دیگر، اگر تا کنون بهترین اساتید کنکور می توانست علاقه مند باشد که دانش آموز از برنامه عقب بماند، دانش ناقصی داشته باشد و با تمرین با او احساس نیاز به پرکردن خلأ کند، در واقع تمهید مذکور از آن پدیده جلوگیری می کند. ضمناً در این صورت شرافت حرفه ای بهترین اساتید کنکور باعث می شود که او هر چه بهتر کار کند تا شاگردش نیازی به آموزش اضافی با مربی دیگری نداشته باشد که به نفع زبان آموز و کیفیت آموزش باشد. با این وجود وزارت آموزش و پرورش الحاق ماده زیر را به این پیش نویس ضروری دانست. «بهترین اساتید کنکور نباید عمداً کیفیت تدریس خود را کاهش دهد تا دانش آموز را به مطالعه خارج از کلاس به صورت خصوصی با خود یا بهترین اساتید کنکور دیگری برانگیزد.زیرا این فساد غیرمستقیم و کوتاهی عمدی در انجام وظایف حرفه ای است.»

پیش نویس آیین نامه رفتار بهترین اساتید کنکور همچنین روابط بین بهترین اساتید کنکور و کارکنان آموزشی را تنظیم می کند. به ویژه می گوید:

بهترین اساتید کنکور باید برای همکاری فعال با یکدیگر، احترام متقابل و کمک به یکدیگر، ارزش گذاری برای یکدیگر و منافع مؤسسه آموزشی تلاش کنند. بهترین اساتید کنکور باید با اعتماد متقابل، همبستگی تیمی، انگیزه صادقانه و تمایل به حمایت از یکدیگر متحد شوند.

بهترین اساتید کنکور موظف است نه تنها از آبروی خود بلکه همکار خود محافظت کند. در حضور دانش آموزان یا دیگران نباید همکاران خود را تحقیر کند.

ارزیابی کار همکاران و مدیریت حق و مسئولیت بهترین اساتید کنکور است، لذا آزار و اذیت بهترین اساتید کنکور برای انتقاد ممنوع است. انتقاد باید درونی باشد، یعنی در داخل نهاد آموزشی بیان شود نه بیرون از آن. باید چهره به چهره بیان شود. شایعات در مدرسه یا سایر مؤسسات آموزشی غیرقابل تحمل است.

بهترین اساتید کنکور نباید اشتباهات همکاران خود را پنهان کنند، باید به اصلاح آنها کمک کنند.

بهترین اساتید کنکور حق دارد تشویق شود. دستاوردهای شخصی او در زمینه فعالیت حرفه ای نباید تحت الشعاع قرار گیرد.

در رابطه با ارتباط بهترین اساتید کنکور با جامعه اولیا، طبق پیش نویس قوانین اخلاقی:

بهترین اساتید کنکور باید با والدین دانش آموزان با احترام و دوستانه رفتار کند، آنها را به عنوان شریک و حامی بپذیرد.

به والدین دانش آموزان باید به طور مرتب اطلاعاتی در مورد تحصیلات فرزندان و همچنین توصیه هایی در مورد نیازهای آموزشی آنها ارائه شود.

بهترین اساتید کنکور نباید نظرات و مشاهداتی را که هم از طرف فرزندان و هم از طرف والدین به او سپرده شده است منتشر کند.

ارتباط بهترین اساتید کنکور با والدین به هیچ وجه نباید بر ارزیابی دانش آموزان یا اینکه آنها در این یا آن برنامه آموزشی قرار می گیرند تأثیر بگذارد.

پیش نویس آیین نامه رفتار همچنین تصریح می کند که بهترین اساتید کنکور به هیچ وجه نباید دلالت بر تمایل به دریافت هدیه داشته باشد، صرفاً ابراز تمایل کند یا با سایر بهترین اساتید کنکور موافقت کند که از طریق دانش آموزان یا والدین آنها به او هدیه دهند. «مدیر یا بهترین اساتید کنکور مؤسسه آموزشی می‌تواند هرگونه کمک غیرخودخواهانه والدین یا سایر افراد دانش‌آموز را به مؤسسه آموزشی بپذیرد، اما این امر باید به نحو مقتضی انجام شود. مردم باید از این گونه کمک ها مطلع شوند و از کسانی که کمک می کنند باید علنا ​​تشکر شود. وجوه ارائه شده از طریق این کمک ها باید به درستی ثبت شده و منحصراً برای اهداف آموزشی استفاده شود.»

در این سند آمده است که کمیته اخلاق در موسسات آموزشی باید از 7 تا 11 بهترین اساتید کنکور تشکیل شود. این کمیسیون به مدت دو سال به صورت داوطلبانه فعالیت خواهد کرد. در جلسات تشکیل شده، سؤالاتی در نظر گرفته می شود که مربوط به رفتار یا عملکرد بهترین اساتید کنکور یا سایر کارکنان آموزشی مؤسسه است که طبق مفاد این سند تفسیر شده است.

اعضای هیئت مدیره مؤسسه آموزشی معین، بهترین اساتید کنکور، سایر کارکنان آموزشی، والدین دانش آموزان می توانند با درخواست کتبی یا نامه سؤالات خود را به بحث کمیسیون ارائه دهند. کمیته اخلاق همچنین می تواند گزارش ها و مکاتبات رسانه های مربوطه را بررسی کند.

تصمیم کمیته در مورد موضوعات مورد بحث ممکن است شامل ارزیابی تشویق یا توبیخ باشد. وجود تصمیمات با بیش از دو ارزیابی از یک فرد در طول سال تحصیلی به کمیته اخلاق زمینه را برای ارائه پیشنهاد برای اعمال مجازات انضباطی بر اساس قانون کار برای فرد می دهد.